środa, 14 marca 2012

Pantaleon i wizytantki w kinie

Ekranizacja powieści 'Pantaleon i wizytantki' mojego ulubionego pisarza Maria Vargasa Llosy, w reżyserii Francisco J. Lombardiego, będzie jednym z filmów pokazywanych podczas rozpoczynającego się za kilka dni Tygodnia kina hiszpańskiego.

Pokazy odbędą się w: Warszawie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. W stolicy film zostanie pokazany dwukrotnie w kinie Muranów, w piątek i sobotę 16-17 marca. W pozostałych miastach zaplanowano po jednej projekcji. W Katowicach film zostanie wyświetlony w kinie Światowid, w niedzielę, 25 marca o godz. 20.30. Bilet kosztuje 15 zł. Będzie to 12. edycja Tygodnia kina hiszpańskiego. Zobaczyć będzie można zarówno ambitne kino artystyczne, jak i kasowe hity hiszpańskiego rynku filmowego - w sumie 20 filmów, z których 15 będzie pokazywanych w Polsce po raz pierwszy.

'Pantaleon i wizytantki' został nakręcony w 2000 roku, na podstawie powieści pod tym samym tytułem z 1973 roku. Film trwa 137 minut.

Więcej informacji o festiwalu na stronie organizatora: manana.pl. Strona kina studyjnego Światowid w Katowicach: swiatowid.katowice.pl. Pierwsza polska prywatna strona o twórczości M. Vargasa Llosy: llosa.eu.

Na zdjęciu powyżej: kadr z filmu 'Pantaleon i wizytantki' - fot. materiały prasowe Mañana.

Brak komentarzy:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...