niedziela, 3 czerwca 2012

Euro 2012 w Poznaniu: zapraszamy i sprzątamy

W Poznaniu trwają ostatnie przygotowania do rozgrywek Euro 2012. Już 10 czerwca na Stadionie Miejskim Irlandia zagra z Chorwacją. A jak wyglądało kilka dni temu miasto? Moim zdaniem najlepszą odpowiedzią jest pierwsze z poniższych zdjęć, wykonane w nowym budynku dworca kolejowego:


Oficjalnie wszystko gotowe, ale jeszcze sprzątamy:)


Stadion jest, zieleń dookoła niego jeszcze się instaluje. Nowy stadion został oficjalnie oddany do użytku 20 września 2010 r., może pomieścić ponad 41 tys. kibiców, korzystają z niego Lech Poznań i Warta Poznań.


Trawa przy ulicy Bułgarskiej rośnie z całych sił.


Flagi łopoczą na wietrze na cześć piłkarzy i kibiców, ulica Bułgarska w pobliżu Stadionu Miejskiego.


Licznik na poznańskim Rynku odmierza czas do inauguracji Euro. A pan na zdjęciu też coś odmierza:)


Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego w Poznaniu. Ta budowa, choć jest "związana z Euro", nie zostanie zakończona przed turniejem.


Oficjalna strefa kibica powstaje na Placu Wolności.


Rusztowania pomiędzy strefą kibica a siedzibą Muzeum Narodowego.


Wspólnie tworzymy historię - głosi napis na banerze na Rynku, w tle odtwarzana historia Poznania, czyli odbudowywany Zamek Królewski. Powstał on pod koniec XIII wieku, a jego budowniczym był Przemysł II, pierwszy król Polski po rozbiciu dzielnicowym (panował w latach 1295–1296).


Na piłkę można trafić nawet w Muzeum Archeologicznym, na wystawie czasowej pod tytułem "Magia gry - sztuka rywalizacji". Pochodzi z lat 30. XX w. i została wypożyczona z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. W tle piłkarskie siedziska.

Kolejne piłkarskie zdjęcia z Poznania z minionego tygodnia dostępne są tutaj.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

We Wroclawiu jest gorzej :(

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...