sobota, 27 grudnia 2014

Tychy Press Photo 2015

Trzy tysiące złotych to pula nagród w konkursie fotografii prasowej Tychy Press Photo, którego jestem współorganizatorem.

Tychy Press Photo logo
Konkurs jest wzorowany na słynnym World Press Photo. Mogą w nim wziąć udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w 2014 roku w Tychach, które mogą zgłosić dowolne fotografie, mieszczące się w pojęciu fotografii prasowej. Osoby niezwiązane z Tychami (czyli mieszkające lub pracujące w dowolnym miejscu) też mogą brać udział, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów. Na konkurs można zgłaszać zdjęcia pojedyncze lub fotoreportaże.
Zdjęcia przyjmowane są do 16 stycznia 2015 r. Można je nadsyłać (decyduje data wpływu) lub składać w Miejskiej Galerii Sztuki Obok, pl. K. K. Baczyńskiego 2, w Pasażu Kultury Andromeda (w godzinach pracy galerii - w poniedziałki nieczynne).
Wszystkie zgłoszone na konkurs zdjęcia muszą być wykonane w 2014 roku. Jedynie wyjątkowo w przypadku fotoreportaży dopuszcza się wykonanie części zdjęć wcześniej lub później, ale wyłącznie wtedy, gdy ze szczególnych względów wymaga tego temat lub sposób realizacji materiału. Każdy uczestnik może zgłosić łącznie do 20 zdjęć, maksymalna liczba zdjęć w jednym fotoreportażu to 8 zdjęć. Zdjęcia mogą być czarno-białe lub barwne. Minimalny format odbitek to 20 x 30 cm, zalecany 30 x 40 cm. Należy również dodatkowo dołączyć zdjęcia w postaci cyfrowej.
Jurorzy tradycyjnie przyznają nagrody w trzech kategoriach: najlepsza fotografia, najlepszy fotoreportaż, najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach. Nagrodzone, wyróżnione i wybrane prace będzie można obejrzeć podczas wystawy pokonkursowej w Miejskiej Galerii Sztuki Obok, w lutym 2015 roku. Wystawa Tychy Press Photo organizowana jest od 2001 roku, pierwszy konkurs odbył się trzy lata później.
Regulaminu konkursu i karta zgłoszenia są dostępne na tychypressphoto.pl. Strona TPP na facebooku: fb.com/tychypressphoto.
Przypominam kilka swoich zdjęć z dotychczasowych edycji:

Wernisaż TPP w 2009 roku, w Galerii Obok

Juror Rafał Klimkiewicz podczas wernisażu w 2010 roku
Wernisaż TPP 2011, hol Teatru Małego
Jurorzy TPP 2012 w Galerii Obok
Jury TPP 2013 na scenie Teatru Małego

Jurorzy ostatniej edycji edycji konkursu wybierają najlepsze zdjęcia

Andrzej Grygiel, gość specjalny TPP 2014, na tle swojego zdjęcia nagrodzonego w World Press Photo

Brak komentarzy:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...