niedziela, 10 stycznia 2016

Konkurs Tychy Press Photo 2016

Trzy tysiące złotych to pula nagród w kolejnej edycji konkursu fotografii prasowej Tychy Press Photo, wzorowanym na słynnym World Press Photo. Zdjęcia przyjmowane są do 13 stycznia.

W konkursie mogą wziąć udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w minionym roku w Tychach, które mogą zgłosić dowolne fotografie, mieszczące się w pojęciu fotografii prasowej. Osoby niezwiązane z Tychami (czyli mieszkające lub pracujące w dowolnym miejscu) też mogą brać udział, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów.

Zdjęcia można nadsyłać (decyduje data wpływu!) lub przynosić do Miejskiej Galerii Sztuki Obok, pl. K. K. Baczyńskiego 2, w Pasażu Kultury Andromeda - w godzinach pracy galerii, w poniedziałki nieczynne.

Wszystkie zgłoszone na konkurs zdjęcia muszą być wykonane w 2015 roku. Jedynie wyjątkowo w przypadku fotoreportaży dopuszcza się wykonanie części zdjęć wcześniej lub później, ale wyłącznie wtedy, gdy ze szczególnych względów wymaga tego temat lub sposób realizacji materiału.Na konkurs można zgłaszać zarówno zdjęcia pojedyncze jak i fotoreportaże. Każdy uczestnik może zgłosić łącznie do 20 zdjęć, maksymalna liczba zdjęć w jednym fotoreportażu to 8 zdjęć.

Jurorzy tradycyjnie przyznają nagrody w trzech kategoriach: najlepsza fotografia, najlepszy fotoreportaż, najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach. Nagrodzone, wyróżnione i wybrane prace będzie można obejrzeć podczas wystawy pokonkursowej w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Zostanie ona otwarta 12 lutego o godz. 19.00. Podczas wernisażu będzie też pokaz zdjęć gościa specjalnego wystawy Mariana Jamrozego.

Tychy Press Photo rozpoczęło się od prezentacji w 2001 r., w dolnym holu Teatru Małego, ośmiu fotoreporterów pracujących w Tychach, z których większość nie jest już zawodowo związana z mediami. Początkowo impreza miała charakter przeglądu, ale od 2004 roku - tak jak World Press Photo - stała się konkursem z nagrodami pieniężnymi.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia: www.tychypressphoto.pl 

fot. Dominik Gajda/TPP

Brak komentarzy:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...