wtorek, 24 kwietnia 2012

Szelmostwa niegrzecznego Noblisty – Mario Vargas Llosa

Zapraszam serdecznie w środę, 9 maja, o godz. 18.00, na spotkanie pod tytułem "Szelmostwa niegrzecznego Noblisty", poświęcone mojemu ulubionemu pisarzowi, które poprowadzę w filii katowickiej Miejskiej Biblioteki Publicznej Nr 25 (Os. Tysiąclecia Górne).

Dlaczego debiutancką powieść Vargasa Llosy "Miasto i psy" z 1963 roku spalono demonstracyjnie na dziedzińcu szkoły wojskowej w Limie? Jakie usługi świadczyły tytułowe wizytantki z "Pantaleona i wizytantek"? Dlaczego "Rozmowa w Katedrze" uznawana jest za najważniejszą powieść Peruwiańczyka? Czy niepełnoletni Mario naprawdę ożenił się potajemnie z własną ciotką - rozwódką, jak to opisał w "Ciotce Julii i skrybie"? O jakiej wojnie opowiada "Wojna końca świata"? Kto nie powinien czytać "Listów do młodego pisarza"? Dlaczego pisarz chciał zostać prezydentem Peru, co omal mu się nie udało w 1990 roku? Czy normalny człowiek jest w stanie przeczytać książkę napisaną narracją polifoniczną i dlaczego pisarz z niej zrezygnował? Czy tajemnicza bohaterka "Szelmostw niegrzecznej dziewczynki" istniała naprawdę? O czym będziemy mogli przeczytać w nowej powieści laureata literackiej Nagrody Nobla?

Odpowiedź na te pytania - na spotkaniu w bibliotece!

Kto jeszcze nie zna powieści Vargasa Llosy, będzie miał okazję posłuchać o czym one są i zdecydować, od której warto rozpocząć lekturę. Kto już coś czytał, otrzyma szansę podzielenia się z uczestnikami spotkania swoimi wrażeniami.

W bibliotece pokażę fotografie ze spotkań pisarza z czytelnikami w Warszawie i w Krakowie - w październiku minionego roku pisarz na zaproszenie wydawnictwa Znak odwiedził nasz kraj, promując swą najnowszą powieść "Marzenie Celta".

Filia Nr 25 znajduje się na Osiedlu Tysiąclecia, przy ulicy Chrobrego 2. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Spotkanie odbędzie się w ramach Tygodnia Bibliotek - akcji realizowanej od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, promującej czytelnictwo oraz pokazującej jak ciekawym i wartym odwiedzania miejscem są biblioteki. W tym roku hasłem imprezy jest "Biblioteka ciągle w grze!"

Więcej informacji o pisarzu: llosa.eu.

Na zdjęciu: Mario Vargas Llosa podczas spotkania z czytelnikami w Warszawie, 21.10.2011 r.

Zobacz lokalizację filii nr 25 katowickiej biblioteki w Google Maps.

Jak dojechać do biblioteki komunikacją miejską z centrum Katowic? Tramwajami linii nr 6, 11, 19 i 33 – wysiadamy na przystanku WPKiW Wejście Główne. Autobusami 23, 51, 238, 673 lub 674 – wysiadamy na przystanku Osiedle Tysiąclecia Chrobrego. Zobacz rozkład jazdy.

Brak komentarzy:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...