środa, 4 kwietnia 2012

Tydzień z Eindhoven, cz. 1

W minionym roku był na blogu tydzień tatrzański ze zdjęciami z Zakopanego i okolicy, a tym razem zapraszam na tydzień z Eindhoven: codziennie wieczorem będą pojawiać się nowe fotografie z tego holenderskiego miasta. Wszystkie wykonane w marcu tego roku. Miasto znajduje się w prowincji Brabancja Północna, ma ponad 213 tys. mieszkańców.


Z Katowic do Eindhoven najszybciej można dostać się samolotem tanich linii WizzAir. Maszyny Airbus A320 latają tam z Pyrzowic 5 razy w tygodniu. Zabierają na pokład 180 pasażerów i osiągają maksymalną prędkość 903 km/h.


Autobus linii 401, z charakterystycznym przodkiem, zawiezie nas z lotniska w Eindhoven do centrum miasta. Bilet kosztuje 3 euro.


Centrum Eindhoven: siedziba koncernu Philips (firmę założyli w Eindhoven w 1891 r. bracia Gerard i Anton Philips) i budynek Blob - kontrowersyjny projekt włoskiego architekta, zbudowany w 2009 roku, mieszczący ekskluzywne sklepy odzieżowe.


Stadion klubu piłkarskiego PSV Eindhoven. Trudno go nie zauważyć:) Klub powstał w 1913 roku jako drużyna pracowników Philipsa, 21 razy wygrywał holenderską ekstraklasę (Eredivisie), w 1988 r. zdobył Puchar Mistrzów.


Heilige Geeststraat - typowa uliczka z niską zabudową, w pobliżu centrum miasta.


Ta sama uliczka z pierwszego piętra:) Ciąg dalszy fotografii z Eindhoven już jutro:)

Brak komentarzy:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...