wtorek, 14 lipca 2015

Tychy od A do Z

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza do wspólnego fotografowania tyskich osiedli.


Pod hasłem „Tychy od A do Z” organizujemy dwa otwarte plenery, w postaci spacerów fotograficznych po mieście.

Pierwszy plener odbędzie się w sobotę, 25 lipca (zbiórka przed dworcem kolejowym na Starych Tychach o godz. 15.00), a drugi w sobotę, 22 sierpnia - spotykamy się przy pomniku Ryśka Riedla, też o godz. 15.00.

Przyjść może każdy, kto tylko ma ochotę na wspólne fotografowanie, nie są wymagane rezerwacje. Udział w projekcie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich fotografujących, nie tylko mieszkańców Tychów. Będą też konsultacje mailowe z zawodowymi fotografami, a efekty pleneru zostaną pokazane podczas zbiorowego pokazu zdjęć (slide show) i wystawy fotografii, które w połowie października odbędą się w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Wydany zostanie bezpłatny katalog z najlepszymi zdjęciami.

Tematem zdjęć są tyskie osiedla, czyli część miasta (śródmieście) oznaczona literami alfabetu. Nie są akceptowane zdjęcia wykonane z dzielnicach posiadających nazwy własne (np. Cielmice, Paprocany czy Żwaków). Fotografie można robić nie tylko podczas wspólnych spacerów, ale i na własną rękę, a udział w plenerach nie jest konieczny, aby móc zgłosić swoje ujęcia tyskich osiedli na pokaz i wystawę.

Kiedy i jak można dostarczyć swoje zdjęcia organizatorom, aby mieć szansę zobaczyć je na pokazie lub wystawie w Andromedzie, dowiecie się z regulaminu zamieszczonego na ttf.tychy.pl.

Patronat medialny: tygodniki Twoje Tychy i Echo, portale fotografuj.pl, swiatobrazu.pl, pelniakultury.pl, eTychy.org i tychy.info. Partner: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM w Tychach. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej informacji znajdziecie na stronie TTF w regulaminie projektu.

Brak komentarzy:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...